زمان تخمینی مطالعه:‌ 2 دقیقه

معرفی ردیس (redis)


مقدمه:

امروزه راه اندازی کسب و کارها از طریق اینترنت روز به روز رو به افزایش اند. این کسب و کار ها از طریق وبسایت¬ ها و یا اپلیکیشن های موبایل های هوشمند انجام می شود. بنابراین برنامه های شمت سرور(Server Side) باید تونایی پاسخگویی به حجم بالای درخواست های که به سمت سرور می آیند را داشته باشند. یکی از راه های حل این مسئله استفاده از بانک اطلاعات NoSQL است.

Redis چیست؟

Redis یک بانک اطلاعاتی “NoSQL” کلید/مقدار (NoSQL" key-value data store) تحت لیسانس BSD ( Berkeley Software Distribution) است که به عنوان واسطه میان بانک اطلاعاتی، کَش و پیام ها استفاده می شود. Redis همچنین یک بانک اطلاعاتی مقیم در حافظه (in-memory data structure store) است که باعث افزایش سرعت پاسخدهی می شود. امکان استفاده آن در بیشتر زبان های دنیا ، اتمیک بودن عملیات و پشتیبانی از ساختار داده های متنوع مانند رشته، لیست، مجموعه، هش و...) نیز از جمله ویژگی های redis به حساب می آیند. redis که به زبان C نوشته شده قابلیت اجرا در اکثر سیستم های پازیکس (POSIX) (Portable Operating System Interface) مانند لینوکس و OS X را دارد.

در این آموزش شما با مفاهیم دقیق redis که برای گسترش کارای سیستم خود نیاز دارید آشنا خواهید شد.

مخاطبان:

مخاطبان این آموزش برنامه نویس هایی هستند که مایل به فراگیری redis با روشی ساده و کارامد می باشند. در این آموزش شما درکاملی از مفاهیم ردیس بدست خواهید آورد و در پایان این آموزش شما تا حد مورد قبولی از تخصص را کسب کرده و می توانید تخصص خود را افزایش دهید. 


لطفا در راستای هرچه بهتر شدن کیفیت مطالب نظر خود را در رابطه با این سرفصل برای ما ارسال نمایید.